- Hastanemizde ziyaret saatleri 10.00 ile 21.00 arasındadır.

- Saat 21.00’dan sonra odalarda yalnızca hasta ve refakatçisi kalacaktır.

- Çift kişilik odalarda kalan hastalarımız birbirinin haklarına saygı göstermelidir. Bu odalara gün içerisinde, hasta yakınları tarafından mümkün olduğunca az ziyaret yapılmalı ve ziyaretçiler saat 21.00 itibariyle odaları boşaltmalıdır.

- Hasta odasına aynı anda en fazla 2 ziyaretçi kabul edilmektedir.

- Hastalarımızın sağlıkları açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ilgili bölüm hekimleri tarafından ziyaret kısıtlanabilir ya da tamamen yasaklanabilir.

- Olağanüstü durumlarda nöbetçi hemşire ile telefon bağlantısı sağlanarak ziyaretçinin hastası ile ilgili bilgi alınması sağlanır.

- Ziyaret saatleri dışında, acil yatışı yapılan hastaların ziyaretçileri nöbetçi hekim veya sorumlu hemşirenin izniyle hastayı görebilir.

- Çocuk ziyaretçilerin hastanemizde yatan hastaları ziyaret etmeleri, çocukların sağlığı açısından sakıncalı olabileceğinden, yasaktır.

- Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastalar rahatsız etmeyiniz.

- Hastanemizde anjiyo ve bypass olan hastaların ziyareti, hasta sağlığı açısından yasaktır. Ancak istenildiği takdirde bir refakatçi kalabilir.

- Hasta odasında yalnızca bir refakatçi kalabilir.

- Hastane binası içindeki kapalı alanlarda ve yangın merdivenlerinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

- Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir.

- Ziyaretçilerimiz ve refakatçilerimiz yiyecek ve içecek ihtiyaçları için kafeteryayı kullanabilirler.

- Hastalarımıza gelen çiçekler odalara kabul edilmez.

- Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.

- Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.

- Refakatçiler tıbbi müdahaleler sırasında hastanın yanında bulunmamalıdır.

- Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutacaklar, hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılayacaktır.

- Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması gerekir.

- Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.

- Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.

- Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verilecektir.

- Hasta ziyareti ve refakati esaslarına uyulması kontrolü servis çalışanlar ve hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi tarafından yapılır.