Genel Tanıtım

DAHİLİYE ve GÖĞÜS HASTALIKLARI

İç hastalıkları Bölümü (Dahiliye) geniş kapsamlı bir bilim dalıdır. Erişkin hasta grubunun tüm şikayetlerinin ilk başvurusu ve çözüm bölümüdür. Çeşitli şikayetlerle başvuran hastaların ayaktan ve yatarak tedavileri düzenlenir. İlk teşhis bu bölümde konulup hastalığın durumuna göre gerekirse hasta diğer branşlara sevk edilir.

     Şeker hastalığı, karaciğer hastalıkları, tansiyon, kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, sindirim sistemi (mide ve bağırsaklar) hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, göğüs hastalıkları, nefes darlığı, karın ağrısı, baş ve boğaz ağrısı, eklem ağrıları, halsizlik, öksürük, hormon hastalıkları ve şişmanlık gibi problemlerde başvurulması gereken bölümdür. İshal, ateş, üst solunum yolu enfeksiyonu, göğüs ağrısı gibi hızlı tetkik ve tedavi gerektiren tıbbi durumlarda da hastalara acil bakım verilebilmektedir. Risk taşıyan rahatsızlıklarda hastaların ameliyat öncesi değerlendirilmesi ve ameliyat sonrası takibi de bu bölüm tarafından yapılır.

     Sağlıklı kişiler için genel sağlık kontrolü özelliği taşıyan, yaş ve cinsiyete göre oluşturulmuş Check-Up programlarının değerlendirilmesi ve yorumlanması da hastanemiz İç Hastalıkları bölümünün hizmetlerinden biridir.

*Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve Tedavi için lütfen doktorunuza başvurun.

UYKU LABORATUVARI

 HORLAMA

- UYKUDA SOLUK DURMASI

- SÜREKLİ UYKU HALİ

- DİNLENMEMİŞ UYANMA

Şikayetleriniz var ise;

UYKU APNE hastalığınız olabilir.

- Özel Metro Hastanesi’nde bulunan Uyku Laboratuvarımız hastalarımızın konforu içi gerekli olan tüm kriterlere sahiptir. Bunlardan en önemlileri; odanın sessiz ve yeterli büyüklükte olması, hastanın rahat hissetmesi için hastane ortamından farklı bir dekorasyona sahip olması, tuvalet ve banyonun odanın içinde bulunmasıdır.

UYKU LABORATUVARINDA HANGİ HASTALAR YATIRILIR?

- Uyku laboratuvarında özellikle uyku apne hastalığı şüphesi olanlar yatırılmaktadır. Ayrıca yine gündüz olur olmaz yerlerde uyuklamalara neden olan Narkolepsi  şüphesi olanlar ile daha nadir olarak; yine gündüz yorgunluk ve uykuluğa neden olan uykuda periyodik bacak hareketi şüphesi olan hastalar yatırılmaktadır.

Doktorlar
Uzm. Dr. Sezen SABANCI KÜÇÜKALTUN

Göğüs Hastalıkları Uzmanı / Uyku Laboratuvarı

Özel Adana Metro Hastanesi

Adres ve İletişim

Adres

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:15 Seyhan/Adana