ZİYARET & REFAKAT ESASLARI

-Hastanemizde ziyaret saatleri kısıtlaması yoktur,fakat hasta ziyaretleri genelde 09:00 ile 21:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.Ziyaret kısıtlaması,hastanın durumu ve özel nedenler göz önüne alınarak doktorun değerlendirmesi sonucu gerekli hallerde uygulanmaktadır.

-Hasta odasına aynı anda en fazla 2 ziyaretçi kabul edilmektedir.

-Hastalarımızın sağlıkları açısından sakıncalı olabilecek durumlarda ilgili bölüm hekimleri tarafından ziyaret kısıtlanabilir ya da tamamen yasaklanabilir.

-Ziyaret saatleri dışında, acil yatışı yapılan hastaların ziyaretçileri nöbetçi hekim veya sorumlu hemşirenin izniyle hastayı görebilir.

-Çocuk ziyaretçilerin hastanemizde yatan hastaları ziyaret etmeleri, çocukların sağlığı açısından sakıncalı olabileceğinden, yasaktır.

-Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastalar rahatsız etmeyiniz.

-Hastane binası içindeki kapalı alanlarda ve yangın merdivenlerinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

-Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir.

-Hastalarımıza gelen çiçekler odalara kabul edilmez.

-Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.

-Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.

-Refakatçiler tıbbi müdahaleler sırasında hastanın yanında bulunmamalıdır.

-Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutacaklar, hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılayacaktır.

-Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.

-Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.

-Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber verilecektir.

-Hasta ziyareti ve refakati esaslarına uyulması kontrolü servis çalışanlar ve hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi tarafından yapılır.